В одному з найстарішх храмів Львова відреставрували вікна за технологією давніх часів

logo


Храм Івана Хрестителя у Львові, що знаходиться на площі Старий Ринок вважається одним з найстарших в місті. За даними науковців пам’ятку звели між 18–19 століттям. Зараз храм функціонує і як сакральна споруда і як музей, що підпорядковується Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

Зараз у споруді провели реставрацію вікон, використавши технологію давніх часів, пише ІА “Galnet”.

Минулого року Галерея провела внутрішню гідроізоляцію мурів, місто відремонтувало опірну стіну, а цьогоріч у храмі відреставрували вікна, які довший час були просто замурованими.

“Цей музей — це суцільний артефакт, і неповторною окрасою його слугували маленькі віконця. Довший час вони були замурованими, навіть ще на початку минулого сторіччя. Розмурували їх у 80-х роках під час реставрації. Згодом вони зазнали руйнації, час зробив своє. Ми заручились підтримкою Галереї знайшли жертводавців, митців, замінили їх”, — розповів Дмитро Польовий, науковий співробітник музею.

Оскільки автентичних ескізів вікон не було, для виготовлення вітражів фахівці використали давню технлогію — лите скло.

В одному з найстарішх храмів Львова відреставрували вікна за технологією давніх часів - фото 64700

До відновлення долучився реставратор Андрій Курило.

У храмі-музеї планують також поновити виставки сакрального мистецта, які свого часу тут відбувалися. Для виставок підготували нові експозиційні площі — освітлені сучасні стенди з натуральних матеріалів.