В синагозі Жовкви створять культурний центр

logo
65102_v_sinagozi_zhovkvi_stvorjat_kulturnij_cen.png


В синагозі міста Жовква (Львівська область) планують створити регіональний культурний центр. У ньому буде кілька постійних музейних експозицій, в тому числі, присвячених колись численній громаді жовквівських євреїв. Також там облаштують багатофункціональний зал для культурних, мистецьких та навчальних заходів. Про це ZAXID.NET розповіла менеджер проекту COMUS, фахівці якого готують проект реконструкції синагоги в рамках проекту. Експерти розробляють проектну документацію, яка передбачає реставрацію споруди і її облаштування для культурних і музейних функцій. До кінця лютого має бути готове техніко-економічне обґрунтування.

На реставраційні роботи потрібно близько 1,3 млн. євро. Керівництво заповідника, до складу якого входить синагога, сподівається на підтримку Ради Європи та Європейського Союзу при реалізації комплексного інвестиційного проекту з реставрації та облаштування синагоги.

Тим часом місцева влада і громадські організації найближчим часом провести своїми силами термінові роботи – ізолювати пам’ятник архітектури від вологи, що надходить ззовні.

Синагога, побудована в XVII столітті, одна з найбільших в Європі оборонних споруд, занесена в список Нью-Йоркського фонду «100 культурних пам’яток світу на межі руйнування».

COMUS – спільний проект Ради Європи та Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, керовані громадянами», спрямований на розробку інноваційних моделей міського планування, які сприяють вирішенню практичних проблем в історичних містах.

Like! Share! 🙂

Share to Facebook


А поділитися?