Вони мають знати, що не забуті: у Львові стартував марафон написання листів політв’язням Кремля (Відео)

logo
177283_voni_majut_znati_wo_ne_zabuti_u_lvovi_sta.jpeg


У Львові стартував марафон написання листів політв'язням Кремля
У Львові стартував марафон написання листів політв’язням Кремля

5 канал

Львів

20.03.2018 23:00

Організатори кажуть, акція триватиме до 30 квітня і листи для бранця можуть написати всі небайдужі

Листи в неволю – у Львові стартував марафон написання листів українським політв’язням Кремля. У перший день акції організатори зібрали кілька десятків послань. Слова підтримки для бранців писали учні львівських шкіл. Що саме у дитячих посланнях українцям, які перебувають у неволі – дивіться у сюжеті.

12-річний школяр Любомир Шкрет читає перші рядки зі свого послання українському бранцю Кремля. Текст написаний російською та з помилками, проте – щиро. Ці рядки підтримки хлопчик надсилає Романові Сущенку. Українському журналісту, заґратованому в Москві російськими спецслужбами.

Каже: “Я зацікавився Романом Сущенком . Мені його історія здалася дуже трагічною, і я хочу закликати усіх людей писати йому листи . Якби я його побачив перед собою, я б сказав, що він така людина, якій потрібен низький уклін, бо він зараз це все переживає”.

“Ми чекаємо вас на рідній землі. Мої рідні, друзі, ми дуже вам співчуваємо. Нехай усе залишається в минулому. Війна, ваші страждання, біль. Ви мужні та безстрашні…”, – а ці слова конкретного адресата не мають. Для шестикласниці Тані не має значення, хто читатиме її листа. Бо впевнена – кожен політв’язень заслуговує на звістку з волі.

У перший день марафону з написання листів для українських політв’язнів взяли участь зо півсотні школярів. Спочатку дітям розповіли історії з життя бранців, які нині перебувають у тюрмах та СІЗО Росії. А щоб кожен лист дістався свого адресата, організатори провели майстер-клас, як правильно написати їх, щоб російська цензура їх пропустила.

За темою

Про важливість листів з волі учасникам розповів колишній політв’язень Кремля Юрій Яценко. Ще студентом юридичного факультету його затримали 6 травня 2014-го року в місті Обоянь Курської області. Російські слідчі одразу звинуватили львів’янина у незаконному зберіганні вибухових речовин. У російському СІЗО він пробув більше року.

Наголошує: “Дуже важливо тим людям не дати втратити надію. Вони мають розуміти, що вони політв’язні та їхня боротьба є недаремною. В’язні, які читають ці листи, вони знають, що вони не забуті”.

За перший день організатори зібрали кількадесят листів підтримки. Їх учасники кинули до спеціальної скриньки. Організатори кажуть, акція триватиме до 30 квітня і листи для бранця можуть написати всі небайдужі.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

“Звільнити Сенцова”: У Санкт-Петербурзі провели одиночні пікети проти репресій в Криму – ФОТО


А поділитися?