За розбій з нанесенням ножових поранень львів’янин відсидить три роки

logo


Львів’янин Сергій Петренко, який завдав ножові поранення працівникові автомийки та пограбував його, отримав дев’ять років ув’язнення. Однак, згідно з «законом Савченко», він відсидить лише три роки. Таким є вирок Шевченківського районного суду Львова, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зазначено у вироку суду, у травні 2014 року Сергій Петренко напав на працівника автомийки на вул. Нагірній у Львові та завдав йому ножових поранень. При цьому, погрожуючи вбивством, відібрав у потерпілого два мобільні телефони загальною вартістю майже 3000 грн та ще 520 грн готівкою з каси. Після цього він втік через вікно.

Обвинувачений не визнав вини, стверджуючи, що побачив потерпілого скривавленим, коли прийшов влаштовуватись на роботу. «Коли почув сирену машини, поклав собі «автоматично» в кишеню два мобільні телефони, які знаходились на столі в даному приміщенні та грошові кошти близько 500 грн, покинув дане приміщення через вікно, хоча двері були відкриті в даному приміщенні, оскільки був наляканий», – пояснював Сергій Петренко.

Однак на вину Петренка вказували докази, а також свідчення потерпілого та свідків.

Справу кваліфікували за ч. 4 ст. 487 ККУ (розбій, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень). Обтяжуючими обставинами було те, що обвинувачений був раніше двічі судимий за крадіжку та шахрайство.

Суд призначив йому 9 років ув’язнення та конфіскацію всього його майна. Однак обвинувачений підпав під ч. 5 ст. 72 ККУ, більш відому, як «закон Надії Савченко», за якою в термін відбуття покарання враховується попереднє ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. За цією статтею в термін відбування покарання йому врахували майже три роки попереднього ув’язнення за крадіжку, подвоївши цю цифру. Тобто шість років із дев’яти, зазначених у вироку, вже вважаються відбутими. Майно злочинця все ж таки конфіскують.