На Львівщині відшкодовано майже 5,3 млн грн податку

logo


Мова йде про фінансову допомогу в розмірі близько 30 млн грн, яку після закінчення строку договору повернуто не було

За процесуального керівництва Львівської обласноїпрокуратури забезпечено надходження до бюджету майже 5,3 млн грн несплаченого податку на прибуток.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Львівську обласну прокуратуру.

Встановлено, що у 2022 році підприємством, яке здійснює діяльність у сфері зовнішньо-економічної діяльності та імпортом товарів в Україну, було укладено договір та надано повортну допомогу іншій юридичній особі.

Мова йде профінансову допомогу в розмірі близько 30 млн грн, яку після закінчення строку договору повернуто не було.

Водночас, з метою уникнення від оподаткування вказаної господарської операції, у 2023 році було складено документи про припинення дії вищевказаного договору по взаємній згоді сторін.

В результаті вказаних дій та шляхом маніпулювання податковою звітністю, до бюджету не сплачено податку на прибуток в розмірі майже 5,3 млн грн.

У ході досудового розслідування кримінальногопровадження, зареєстрованого за фактом умисного ухилення від сплати податків у значних розмірах (ст. 212 КК України), завдані збитки добровільно відшкодовано у повному обсязі.

Відтак, прокурором скеровано до суду клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із добровільною сплатою податків.

Досудове розслідування здійснювали детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Коментарі

Позначки: гроші