Три годинникових вежі Львова, яким більше ста років: цікаві факти та давні світлини

logo


У Львові є чимало пам’яток архітектури, яким вже давно перевалило за сотню років. Вони до тепер зберегли свій первозданний вигляд. Серед найбільш відомих – годинникові вежі Львова. 

Новини.LIVE підготував цікаві факти з історії трьох таких будівель та їхні давні світлини.

Годинник на Бернандинському костелі

Львов

Годинник у бернардинців з’явився за часів преорату о. Венантія Тишковського у 1753 році. У 1785 році після вигнання бернардинців з їхнього місця, годинник занепав разом із вежею, яка стала помешканням для птаства і притулком для кількох братчиків-ченців, які там переховувалися, очікуючи на кращі часи для свого ордена. У 1817 році, після повернення бернардинців, годинник також був відреставрований, а коли завалилася вежа ратуші, він був єдиним вежевим годинником у Львові. Механізм мав дуже стару конструкцію, настільки, що коли у 1885 році виникла потреба його відреставрувати, то жоден зі львівських годинникарів не хотів узятися за ту роботу. То ж його вислали до Праги для ремонту. Повернувся годинник до Львова справний і протягом тривалого часу він ходив точно, випереджуючи годинник на ратуші на 5 хвилин. 

Годинник на вежі церкви Св. Анни у Львові

Львів

Наприкінці XIX — на початку ХХ століття час у Львові вказував також годинник встановлений на вежі церкви Св. Анни (походив з 1862 року). У радянський час храм перетворено на касу продажу залізничних квитків, а пізніше — на меблевий магазин. Внутрішнє оздоблення повністю знищено. Втрачено усі вівтарі та стінні розписи, знищено годинник та забрано усі дзвони, демонтовано та вивезено до Литви орган. 

Годинник на вежi костелу Марiї Магдалини

Львів

Годинник на вежi костелу Марiї Магдалини (нині органний зал) встановлений близько 1890 року. Сьогодні його механізм зберігається у Львівській галереї мистецтв ім.Возницького.

Більше новин про історію Львова у світлинах

У соціальних мережах з’явилися світлини львівського фотографа Вілі Фургала, де група молодиків вивішували на одній із вулиць Львова гірлянду з купоно-карбованців.
Для всіх українців весілля було кульмінацією всього життя. Дівчата готувалися до цього дня з раннього віку, і велику увагу приділяли своїм весільним сукням. Як виглядало львівське весілля 100 років тому: у мережу потрапили архівні фото.
До рук любителів старої фотографії потрапили кадри львів’ян часів Другої світової війни. Вояк німецького вермахта, пацифіст за переконаннями робив вражаючі світлини, які ілюструють повсякденне життя звичайних мешканців Львова у липні 1943 року, під час німецької окупації.