Власницю вілли Бачевського у Львові оштрафують на ₴170 тис. за заміну вікон і нищення фасаду

logo
200401_vlasnicju_villi_bachevskogo_u_lvovi_oshtr.jpeg


Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Львівської міськради, яка розглядає порушення у сфері законодавства про охорону історичної спадщини, оштрафує ПП «Кас Консалтинг» на 170 тис. грн за самовільну заміну вікон та перефарбування фасаду вілли Бачевського на вул. Вітовського, 35а.

Як пояснив ZAXID.NET заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, комісія готова оштрафувати фірму, яка володіє пам’яткою архітектури, її за псування, однак потрібно дотриматись усіх процедурних моментів.

«Комісія прийняла рішення оштрафувати власника вілли на максимально передбачену суму – 170 тис. грн. Але, оскільки представник відповідача не з’явився на засідання комісії, хоча був про це попереджений, штраф вирішили накласти наступного разу. Має пройти певна кількість днів з моменту, коли власникам прийшло сповіщення про таке засідання. Адже якщо б ми поспішили, то цю постанову про штраф легко можна було б оскаржити у суді. Наступного вівторка, я думаю, штраф таки буде накладено», – сказав Андрій Москаленко ZAXID.NET.

Окрім того, за словами Андрія Москаленка, власника вілли зобов’яжуть повернути її автентичний вигляд.

Як повідомило видання «Твоє місто», віллою володіє ПП «Кас Консалтинг». За інформацією YouControl, підприємство зареєстроване на вул. Китайській у Львові. Фірма займається управлінням власними та орендованими приміщеннями. Її директором є Сергій Кондратюк, а власницею Юлія Вакуленко.

Вілла збудована у 1926 році. Автором проекту є архітектор Вітольд Якімивський. У 1930-х роках у ній проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. Пізніше у цьому будинку розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок. З 1990-х та до 2014 року в цьому приміщенні знаходився ПАТ «Брокбізнесбанк». З 2017 року у віллі ведуться будівельні роботи.


А поділитися?