За 10 років із комунальної власності Львівської міськради вкрали 81 об’єкт

logo


Від 2007 року із комунальної власності Львівської міськради незаконно вивели 81 об’єкт нерухомості. Водночас із 2013 року мерії Львова вдалося повернути лише 15 приміщень. Про це 13 червня під час першого засідання комісії, що вивчає масштабну аферу з комунальним майном, заявила керівниця управління комунального майна ЛМР Інна Свистун.

За її словами, до 2016 року основною причиною відчуження таких об’єктів з комунальної власності були рішення судів, зокрема і підробленні.

Кількість незаконно виведених з комунального майна ЛМР об’єктів по роках

У 2016 кількість вкрадених об’єктів різко зросла. Як пояснюють чиновники ЛМР, це пов’язано із відкриттям загального доступу до держреєстрів та збільшення кількості осіб, які мають право проводити реєстрацію майна.

Зазначимо, що загалом у комунальній власності ЛМР є 3083 об’єкти.

За словами Інни Свистун, в управлінні комунального майна є чотири працівники, які займаються інвентаризацією майна – обстеженням конкретних об’єктів. «Якщо порахувати, що один працівник може провести інвентаризацію близько двох об’єктів за тиждень, то щоб провести інвентаризацію усіх об’єктів, потрібні будуть роки», – додала Інна Свистун.

Нагадаємо, восени 2016 року спеціалісти управління комунальної власності ЛМР заявили, що десятки комунальних приміщень Львова перереєстровані на приватних підприємиць Ірину Сандул та Людмилу Малькову. Пізніше ZAXID.NET опублікував детальний опис схеми, за якою шахраї привласнили нерухомість. Через відчуження приміщень в обласній поліції порушили кримінальне провадження. Цивільні позови до суду скерували і юристи ЛМР. У березні цього року рішенням Галицького районного суду було визнано неправомірну перереєстрацію нежитлового приміщення на пл. Св. Теодора, 5 та повернуто його у комунальну власність. Але, оскільки на той момент на цей об’єкт не було накладено арешту, Ірина Сандул та Людмила Малькова перепродали це та ще одне приміщення ще до того, як рішення набуло чинності.

Згодом рішенням того ж суду в межах кримінального провадження було арештовано 24 приміщення загальною площею понад 2 тис. м2, вкрадені у громади Львова.

У червні 2017 року поліція затримала двох фігурантів львівської «Афери століття». Залізничний районний суд Львова обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Для першого – Артема Шпоти – утримання під вартою протягом 60 днів із можливістю виходу під заставу у 240 тис. грн. Іншому – Сергію Соболю – розмір застави встановили у розмірі 1 млн 984 тис. грн. Ще одного підозрюваного у причетності до розкрадання комунального майна Львова оголосили в розшук.