У Львові обрали переможця конкурсу з будівництва меморіалу Героїв України на Марсовому полі

logo


Переможцем архітектурного конкурсу обрали проєкт архітекторів з Хмельницького.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

У Львові провели Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на облаштування меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. І. Мечникова.

Конкурс тривав 3 місяці. Згідно з ним, окрім зони поховань, тут планують облаштувати меморіальний сквер, музей, монумент невідомому солдату, каплицю та колумбарій – місце для
заховання урн з прахом.

Переможцем конкурсу обрали проєкт архітекторів з Хмельницького – Віктора Голубєва та Дмитра Райфшнайдера. Його ще будуть доопрацьовувати з членами дорадчої ради, до якої входять військові, родини загиблих та представники духовенства і з якими напередодні зустрічались архітектори.

За проєктом, намогильні споруди на цвинтарі пропонують виконати з білого архітектурного
бетону із вкрапленнями натурального каменю (“терраццо”). Разом із надгробним каменем буде місце для розміщення квітів та лампадок. Також збоку біля могил облаштують невеличкі місця для сидіння уніфікованого дизайну.

Важливою частиною зони поховань стане колумбарій – місце для захоронення урн із прахом, куди можна буде спуститися як сходами, так і пандусом.

“На передній частині комплексу біля вул. Мечникова облаштують площу із монументом невідомому воїну, січення граней якого
нагадуватиме щит. Ще на площі розташують плиту, на якій зобразять графічні знаки бригад і підрозділів, герої яких воювали за Україну. Тут же буде і місце покладання квітів.

В кінці “Марсового поля” залишать хрест на честь Української галицької армії, який завершує центральну вісь всього комплексу. Біля хреста буде розміщена молитовна споруда.

Зазначимо, переможців журі обирало
серед 27 поданих конкурсних робіт. 

“Ми обрали проєкт, де в центрі є поховання Героїв – це основний елемент, який ніщо не може затьмарити. З погляду самих поховань, надмогильних споруд – тут все дотримано досить коректно. Водночас ми говоримо не про обраний проєкт, який один в один буде реалізовуватись. Журі обрали архітекторів, з якими будемо працювати. Багато ідей, озвучених на зустрічах з дорадчою радою, з родинами та організаціями, будемо враховувати. Ми маємо вийти на найкращий
результат, який буде влаштовувати всіх” – пояснив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Друге місце посів проєкт авторського колективу: Андрій Лесюк, Михайло Когут, Катерина Іващук, Ярослав Іваськів, Єгор Перепелюк, Ігор Когут (Львів).

Третє місце зайняв проєкт авторського колективу: Денис Козак, Анна Помазанна, Христина Муха, Тютюнник Артем, Сімоне де Якобіс, Малґожата
Куцевич.

Нагадаємо, у серпні 2022 року стало відомо, що на Марсовому полі планують облаштувати Меморіальний комплекс Героїв України, а рештки військових радянської армії перепоховати в іншому місці.